• Bakterialna vaginoza

    , Autor: Simona40

    Dobry den, prosim Vas kazdy mesiac po menzese sa mi vracia bakteriálna vaginoza aj napriek prelieceni roznymi antibiotikami, co moze byt prosim Vas dovod toho? Je nieco na trhu co by mi pomohlo? Kedze pracujeme na dietati, je lepsie sa preliecit a az potom zas pracovat na dietati, ci bakterialna vaginoza nema vplyv nato? Moze byt vaginoza aj problem v tom, ze sa mi nedari otehotniet uz niekolko mesiacov? Dakujem za odpovede.

    Dobrý deň,
    je otázka, aké máte pri tom problémy. Vaginóza nie je infekcia v pravom slova zmysle, je to tzv. dysmikrobia, porucha zloženia druhov baktérii v pošvovom prostredí. Antibiotická liečba môže situáciu iba zhoršiť, pretože je neselektívna a zabíja všetky baktérie, aj tie potrebné.
    Bolo by dobré si nasadi´t dlhodobo probiotiká, aj vaginálne aj celkovo, prípadne aj prebiotiká.
    Nerobiť si výplachy pošvy a používať intímne mydlá s nízkym pH.