• mamograf

    Dobrý den, mám 42 r. a bola som sa objednat na mamograf. až doma som si všimla, že budem mat 2.den menzes. Užívam hak, takže mám presne. Je to problém, alebo može sa mmg absolvovat aj počas menzes?

    Dobrý deň,
    samotná menštruácia nemá vplyv na výsledok mamografu. Existujú štúdie, ktoré dokázali, že v druhej fáze cyklu (v tzv. luteálnej fáze) sú výsledky mamografu spoľahlivejšie.