• Vyšetrenie mamografia

    Dobrý deň, na prehliadke mi doktor prsia kontroloval po 2x rukami, tento rok na prehliadke ma rovno vypísal iba na vyšetrenie na mamografiu, na sone som od svojich 17 rokov nebola ani raz, teraz mám 26r. Ale čítala som že sa to odporúča ženám po 40tke, tak neviem či to mám podstúpiť

    Dobrý deň,
    mamografia určite nie je skríningová metoda pre ženy mladšie ako 40 rokov. Vo Vašom veku by sa robila vtedy, ak by bol nejaký nález pri prehmataní, alebo na ultrazvuku. Ako primárne vyšetrenie sa v tomto veku nerobí.