• Prechod možnosť výmeny HSL

    Dobry den,
    chcela by som sa opytat,ci pri liečby HSL,
    hormonálna suplementacna liecba sposobuje rakovinu?
    Mám 51 rokov a pravidelny cyklus, kvoli návalom mi nasadila
    femoston 2/10 , žial vracala som z neho
    chcela som vymeniť a za niečo iné a povedala, nič iné na trhu vhodne pre mna nie je.
    Liečim sa na chrbticu a kazdy den uzivam diklofenak 3xdenne
    liečim sa na vysoký tlak a každé rano nalačno Vazocardin 50mg,
    liečim sa na kŕčové žily a rano uzivam 1 diomax
    ak by nič iné nebolo pre mna vhodne, tak OK,
    ale ak ano išla a zmenila by som gynekologa.
    s pozdravom L

    Dobrý deň,
    myslím, že Vaša lekárka má pravdu, okrem Femostonu nie je iná varianta substitučnej liečby.
    Čo sa týka rakoviny, ženy so substitúciou majú o niečo vyššie riziko rakoviny prsníka, preto sa odporúča pravidelné sledovanie mamograficky.