• poradit

    Zdravim, moj problem sa tyka mojho clenku. Som 25 tyzdni tehotenstva, a moj clenok na lavej nohe je stale opuchnuty z dovodu vyvrtnutia na obruvniku chodnika. Mozno si poviete, ze je to v tehotenstve normalne, ze nohy opuchaju, ale u mna je to len na jednej nohe. Neviem ako to mam riesit, na rongen ist nemozem, mam problem obut sa, obcas "skintam" a nemozem v pohode chodit, inokedy chodim lepsie, ale noha ma pobolieva, skusam rozne maste, ktore troska povolia a opuch sa vrati. Prosim o radu. Vdaka za odpoved. Jana

    Dobrý deň,
    ak je to naozaj po vyvrtnutí, tak stačia octanové obklady. Ak by noha opuchla bez zjavného dovodu, je potrebné ultrazuvkové vyšetrenie žíl.
    Ak je podozrenie na zlomeninu tak jednoznačne je idnikovaný roentgen, bežné rtg vyšetrenie je v tehotnosti neškdoné.