• Nafuknuté brucho

    , Autor: AniAn

    Dobrý deň,

    Chcela by som sa opýtať, či je normálne mať nafúknuté brucho celé 2 týždne pred menštruáciou (konštantne). V minulosti sa mi to nestavalo. Minuly rok som potratila a odkedy sme sa začali snažiť tento rok, vždy mi nafúkne brucho a potom po menštruácii sa zase zmenší. Mohli by ste mi prosím poradiť , čo s tým?

    Dobrý deň,
    v druhej fáze cyklu sa vylučuje hormon progesteron, ktorý spôsobuje zadržanie vodu v tele a pocit nafúknutia brucha. Je to normálne a signalizuje to, že u vás zrejme prebieha ovulácia, čo je dobre.