• ultrazvuk

    Mam isť na ultrazvuk cez pošvu,môžte mi prosim poradiť či je toto vyšetrenie presnejšie než cez brucho?4o sa da takymto vyšetrenim zistiť.A ak robi to vyšetrenie čo sa vlastne z dnu vyšetruje?Som zvedava a zaroveň nervozna lebo prvykrat idem na takyto typ ultrazvuku.Srdečne Vam ďakujem.

    Dobrý deň,
    vaginálna sonda má vyššiu frekvenciu a tým výrazne presnejšie zobrazenie ako sonda brušná. Vyšetrenie nie je nijako nepríjemné a je bežnou súčasťou vyšetrenie u netehotných a u tehotných do 12. týždňa.