• progesteron

    Dobry,den.Prosim Vas,vysvetlite mi nasledovne:Zijem v zahranici,uz 16 mesiacov sa snazime o babatko.Bola som na prehliadke u lekara,vysetril ma a predpisal mi PROGEFFIK/progesterona micronizada/,ze to mam uzivat 4 mesiace,vzdy zacat na 14 den od zaciatku cyklu,10 dni a tie spominane 4 mesiace.Chyba mi teda ten progesteron,preto tak dlho nemozem otehotniet? ja som ich vsak brala pocas 1 mesiaca a asi trikrat som zvracala,na letaku pise,ze sa to moze vyskytnut,je to teda ok? A zaujimalo by,ci teda pocas tych 4 mesiacov ked budem doplnat ten progesteron,tak ak otehotniem,tak mam prestat s uzivanim,alebo ani nemozem otehotniet?.Dakujem.

    Dobrý deň,
    je možné, že máte neovulačné cykly a chýba Vám progesterón, ktorý može pomocť. Ak ste obéza určite by ste mala schudnúť, to je najčastejšia príčina neovulačných cyklov. Ak otehotniete možete progesteron užívať ďalej, pretože je v tehotnosti povolený.