• Optimálne hodnoty progesteróu a estradiolu v 11tt

    Dobrý deň.
    Môžem poprosiť o radu?
    Progesterón v sere mám 38.1 nmol/l
    Estradiolu v sere 921 pmol/l.
    Prosím Vás, aké sú optimálne hodnoty? Nikde sa k tomu neviem dopátrať a lekár má volá kvôli tomu skôr na poradňu.
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    nechápem zmysel vyšetrovania týchto hormónov, ich hladiny sa menia zo dňa na deň a nemajú v podstate žiadnu prognostickú váhu.
    Naozaj netuším, prečo Vám to niekto odobral a nechápem, že takéto vyšetrenia hradí poisťovňa.