• Analny sex

    Dobry den pan doktor.Chcem sa Vas spytat na Vas nazor na analny sex. Ano je to chulostiva otazka.Ale koho sa spytat? Vazim si Vase nazory a rady, tak dufam ze ma usmernite aj v tejto veci.Diskutuju o nej aj na tejto stranke. Mnoho zien je za ale mnoho aj proti.Keby to bolo na mne ani ma to nenapadne, ale manzel v poslednej dobe dost casto doslova prosi aby sme to aspon skusili.Sme spolu uz nejaky ten rocik a chcel by to vyskusat,spestrenie, no zatial ma neprehovoril. Zaujimal by ma Vas nazor, je to bezpecne?Alebo sa to neodporuca? Na jednej strane by som rada potesila manzela, no na druhej neviem ci je to v poriadku... Budem rada ak mi poradite, alebo napisete za a proti. Nechcela by som aby mi to uskodilo. V diskusii spominali ako nasledok hemeroidy. Vopred Vam dakujem za odpoved (na netradicnu otazku) ,nech uz bude aka kolvek. Prajem pekny den. Narcis

    Dobrý deň,
    análny sex je bežná súčasť sexuálnych praktík mnohých párov. Dokonca podľa niektorých štúdii z Veľkej Británie, análny sex praktikujú v absolútnych číslach viac heterosexuálne páry než mužskí homosexuáli.
    Niektoré ženy ho veľmi obľubujú a dokonca udávajú vačší pri ňom požitok ako pri styku vaginálnom. Preto nie sú v podstate proti nemu námietky, nutno však dodržať niekoľko podmienok.
    Vhodná je pred ním príprava - vyprázdnenie konečníka - čípky prípadne jemný klystír, alebo Yal. Doporučuje sa použiť lubrikačný gel a hlavne nešetriť ním. Potreba je dokonalé uvoľnenie, ak máte proti tejto forme sexu námietky, tak ho proste odmietnite. Pri prvom análnom styku sa doporučuje poloha naboku, kedy je vniknutie jednoduchšie a s menším odporom. Manžel by sa mal vyzbrojiť trpezlivosťou a byť jemný.
    Samozrejme po styku je potrebná hygiena a určite sa nedoporučuje striedať análny styk s vaginálnym.
    Análny styk je rizikový z prenosu pohlavných ochorenie, sliznicka konenčníku je oveľa viac citlivá na infekciu ako sliznica pošvy, preto sa nedoporučuje u nestálych párov.
    Hemeroidy nehrozia, tieto vznikajú z iných príčin, hlavne pri zácpe a v tehotnosti.
    Prajem peknú nedeľu :)