• Orgazmus

    Dobrý deň, nikdy som nemala problém s orgazmom. Mám 44 rokov a prežívam pri milovaní niekoľko orgazmov klitoridálnych i vaginálnych. Problém mi však začala spôsobovať intenzita vaginálnych orgazmov, kedy mi unikajú z konečníka nielen plyny, ale občas aj stolica. Análny sex praktizujem, ale pomerne zriedkavo. Navyše môj partner tvrdí, že má občas o mňa obavy, pretože sa mu zdá, ako keby som prestala na chvíľu dýchať. Má strach, či nedostanem infarkt. Na jednej strane som rada, že si vieme milovanie "užiť", ale na druhej strane vznikajú isté nepríjemné situácie, ktorý by som sa vyhla, ale neviem, ako. Už som skúšala tabletky espumisan, ale tie vôbec nezaberajú, aj pred-sexovú diétu, ale ani tá nepomáha. Prosím preto o radu, ako sa zbaviť nepríjemných sprievodných javov vyskytujúcich sa pri orgazme. A tiež o konzultáciu, či je nejakým spôsobom pri jeho prežívaní ohrozené moje zdravie (spomínaný infarkt - netrpím na vysoký tla, nepijem alkohol, nekonzumujem nadmerne kávu, ani nemám vysoký cholesterol). Veľmi pekne ďakujem za Váš čas a pozornosť venovanú môjmu "problému".
    audrey

    Dobrý deň,
    mnoho žien by Vám isto veľmi závidelo, užívajte si to, infarkt nehrozí, Vaše srdce by malo bez problému zvládnuť aj ten najsilnejší orgazmus.
    Čo sa týka úniku stolice pri orgazme, ešte som sa s podobným prípadom nestretol, asi by bolo vhodné vyšetrenie na urogynekológii, či nemáte nejaký problém s konečníkovým zvieračom. Ako riešenie ma napáda mať sex iba s prázdnym konečníkom, pred sexom sa vyprázdniť.