• Hemeroidy a používanie tampónov

    Dobrý deň pán doktor,

    som rok po pôrode (cisárskym rezom) a z ničoho nič som dostala hemoroidy (píšem z ničoho nič, lebo som nemala tvrdú stolicu, ani som sa nenamáhala pri tlačení...). Len som v tom čase mala menštruáciu a vyťahovala som zo seba najväčšiu veľkosť úplne nenasiaknutého tampóna - pri tom som cítila dosť veľký tlak...mohlo mi z toho dôvodu vyliezť črievko z análneho otvoru ? A môžem používať ešte vôbec tampóny ?
    To črievko som si niekoľkorát denne na WC poctivo zatláčala dovnútra, ale po pár minútach mi stále vyliezalo. Trvalo to 2 dni.
    Dnes už to črievko nemám vonku, ale mám zväčšenú, opuchnutú hrádzu. Treba s tým ísť na gynekologickú prehliadku ? Môžem mať niekedy v budúcnosti análny sex ?

    Takže ešte raz vám to zhrniem, mám 3 otázočky:
    1. súvisia hemeroidy s používaním tampónov pri menštruácii ?
    2. mám ísť na prehliadku gynekologičke, keď mám po hemoroidoch napuchnutú hrádzu ?
    3. môžem mať ešte niekedy análny sex ?
    Ďakujem za vaše odpovede, už ste mi pár krát poradili, som s Vami veľmi spokojná

    Dobrý deň,
    nie tamponom ste si črevo nevytlačila, tampony možete používať aj teraz. Vhodné je lokálne si hemeroidy mazať nejakou masťou na hemeroidy, majú v lekárni.
    Análny sex doporučujem až po úplnom zhojení.
    Ak máte napuchnutú hrádzu je vhodné vyšetrenie, ak to samé neprejde.