• Výsledky AFP

    Dobrý deň pán doktor, mám 28 rokov a čakám prvé dieťa. V 16. tt. mi robili AFP test, ktorého výsledky sú nasledovné :
    MS-AFP : 21,52 kiu/L ; 0,75 MoM
    uE3: 0,56 NG/mL ; 0,61 MoM
    Total hCG : 40,6 kiu/L ; 1,50 MoM
    Riziko Down. syndrómu : 1 v 200 (v termíne)
    Pozn.: riziko Down. syndrómu je vyššie ako je očakávané len podľa veku matky (1 v 1100)
    Pozn.: pretože parameter BPD bol nameraný, anencefalia bola vylúčená a riziko NTD je vypočítané len pre spina bifida.

    Moja gynekologička ma bez akéhokoľvek vysvetlenia týchto výsledkov odoslala na genetické vyšetrenie, sono a bola mi odporučená amniocentéza. Mohli by ste mi, prosím, napísať aké je na základe týchto výsledkov riziko, že naše dieťatko nebude v poriadku?
    Ešte by som sa chcela opýtať, či je v poriadku, keď mi už niekoľkokrát z vyšetrenia moču boli zistené stopy krvi v moči, no doktorka mi len odporučila nepiť bublinkové nápoje len čaje a neperlivú vodu a inak ma neliečila. Ďakujem a želám pekný deň.

    Dobrý deň,
    jedna z 200 žien, ktoré majú rovnaké výsledky ako vy čaká dieťa s Dowvnovým syndrómom. Je na Vás, či toto riziko podstúpite, alebo radšej volíte istotu, ktorú poskytne amniocentéza.
    Ešte existuje možnosť dokladného ultrazvukového vyšetrenie, ktoré doplní riziko a spresní ho smerom nahor, alebo nadol.
    Krv v moči by mala byť vyšetrená na vylúčenie zápalu.