• Magnézium

    Dobrý večer,
    chcem sa opýtať pán doktor, som v 40.td, a beriem aktiferin a magnézium, ktorý mi bol nasadený, pretože som mala zníženú hyp. krivku dieťatka, niekde som čítala, že magnézium potláča kontrakcie, ja som už v 38. týždni cítila kontrakcie, ktoré sa potvrdzujú na každom CTG vyšetrení ( chodím naň každý druhý deň - z tých záznamov mám už peknú knižku (, pociťujem aj tvrdnutie bruška, krv v moči mám už od 38.td, som prvorodička, a moja gynekologička sa ma pri každej návšteve pýta, či užívam to magnézium, že je veľmi dôležité na tú krivku, mám užívať to magnézium, alebo ho mám prestať brať, pretože kontrakcie už cítim iba také slabšie, predtým boli silnejšie, a trvali aj pár hodín. Ďakujem Vám za odpoveď.

    Dobrý deň,
    áno magnézium v termíne je najlepšia liečba na hyp. krvku dieťatka. Ak je dieťa ohrozené, malo by sa hneď porodiť a nie potláčať Vám kontrakcie magnéziom.
    Magnézium zahoďte a nájdite si normálneho porodníka.