• Otázky

    Dobrý den pán doktor!

    Ako som sa na stránke dočítala sú s Vašimi odpovedmi čitateľky spokojné, a teraz by som mala aj ja niekoľko otázok.
    Som tehotná v 27tt, a je to moje druhé tehotenstvo, mám už 3 ročnú dcérku, a aj teraz budem rodiť cisárskym rezom, kvôli ortopedickej indikácie.

    Chcem sa Vás spýtať:
    - keď mám počas tehotenstva výtok, biely, nemá zápach, či je to problém. Môj lekár mi povedal, že nievie, či je to problém :(
    V prvom tehotenstve som takisto mala, a ked mi dal vaginálne tablety, tak ma to zvnútra "vysušilo" :(

    - cítim normálne pohyby mojho dietata, už od 16tt. Dva týždne sa k normálnym pohybom dodali zvlástne pocity, ako keby sa niekedy triaslo bábetko od zimy. Je to normálne?? Dcérka v prvom tehotenstve mi to nerobila.

    - kedže pri prvom pôrode som skoro zomrela v DS z lekárskej chyby, tak som sa rozhodla, že teraz pôjdem rodiť do BA, ponúkali mi nemocnicu v petržalke. Je to podľa Vás dobrá nemocnica, akú má povesť?

    Odpovede Vám vopred ďakujem, a prajem ďaľšie spokojné pacientky :)
    Pekný deň
    maminaH

    Dobrý deň,
    ak výtok nerobí problémy a nemáte pálenie a svrbenie je to normálny prejav tehotnosti

    zrejme ide o celkové tzv. veľké tonické pohyby, čo je normálne, v druhom tehotenstve už ste citlivejšia

    zásadne nehodnotím konkrétne pracoviská, petržalke je dokonca viac týmov takže sa to nedá takto hodnotiť.
    Moja najoblúbenejšia bratislavská porodnica bol Koch, ale už tá stará partia odišla, takže neviem.