• missed

    dobry vecer pan doktor mam par otazok.mala by som byt v 10t.t posledna menzes bola 2.11.dnes som bola na sono a moj lekar mi oznamil ze babetko pravdepodobne odumrelo lebo velkostou je akoby v 6t.t (cize take ako pred mesiacom)a nepocuje ziadne ozvy.hned ma poslal na interne a do nemocnice na cistenie.tam mi vsak lekar povedal ze kludne mozem byt v 6t.t a ze mam radsej pockat tyzden ako sa bude vsetko vyvijat ze mozno je srdiecko len este slabucke.v nemocnici mi zistili nalez crl 4mm-odpovedajuci6t.t,bez eo hematomu,adnexa bilat bez echopatologie cd bez volnej tekutiny.moj lekar mi robil prve sono pred mesiacom kedy som mala byt cca v 6t.t.je mozne ze by odumrety plod bol v tele mesiac?nemam ziadne takosti,krvacanie,spinenie,bolesti,nezvraciam dokonca i vysledky z interneho mam vsetky dobre nenaznacuju ziaden zapal ani nic podobne.k comu by ste sa priklanali vy je babetko len malicke alebo odumrelo?dakujem za skoru odpoved

    Dobrý deň,
    ak bol pred mesiacom v matenrici plod veľkosti 6. týždna a o mesiac je tam znovu, tak zrejme naozaj ide o missed abortus, odumretý plod može byť v tele aj mesiac.
    Na druhej strane sa nič nestane, ak sa počká ešte týždeň, aby sa vylúčil prípadný omyl, ak za týždeň plod nenarastie tak na 100% ide o zamlknutý potrat.