• fraxiparine

    dobry den p. doktor,
    chcem sa spytat, mala som missed ab v 10 tyzdni min. rok v novembri, v juli tento rok som mala podla vsetkeho spontanny mikropotrat, mala pozitivny test a za dva tyzdne som dostala menzes...bolo mi zistene, ze mam vrodeny trombofilny stav mutacia faktor V leiden heterozygot. moj gynekolog povedal, ze mi odporuca pichat si uz po ovulacii fraxiparine na riedenie krvi.
    moja otazka, nie je to zbytocne pichat si fraxiparine takto skoro? nestaci az po diagnostikovanom tehotenstve a dovtedy ci by nestacilo uzivat len anopyrin? aky postup by ste zvolili vy?
    dakujem vam velmi pekne za vasu odpoved. pekny den zelam

    Dobrý deň,
    ak máte opakované straty a máte Leidenskú mutáciu, tak je vhodný nízkomolekulárny hepraín už pred otehotnením, aby sa základ placenty dobre vyvíjal od začiatku.