• Fraxiparine injekcie

    Dobrý deň,mám 4 deti.Ked sa narodila 4 po dvoch týždňoch po pôrode som mala pľúcnu emboliu.Teraz som znovu tehotná Hematolog povedal, že keď sa to potvrdí hneď si musím pichať fraxiparine lebo som riziková tak od začiatku a 6 týždňov po pôrode.Ale ak by som išla na potrat zo zdravotných dôvodov nevadil by ten fraxiparine pri zákroku?nenastali by nejaké komplikácie?keď si ho musím začať pichať hneď po potvrdení tehotenstva.. ďakujem

    Dobrý deň,
    závisí, čo Vám hematológ zistil ako príčinu embólie, či trpíte nejakou poruchou zrážania krvi.
    Fraxiparine v bežnom preventívnom dávkovaní by pri zákroku nevadil.