• Morfologia

    Prosím vás môžte mi napísať čo je to a čo sa vyšetruje na Morfologickom vyšetrení a že ma čaká ešte nie aké na cukrovku počula som že to nieje veľmi príjemne som v 16tt chcela by som niečo o týchto vyšetreniach vedieť.A ešte dnes som si našla na nohavičkách takú mazľavú hrudku čo to môže byť mam isť za svojim lekárom alebo je to len také prechladenie Dakujem, pekný deň.

    Dobrý deň,
    morfologické vyšetrenie je normálne ultrazvukové vyšetrenie, kde okrem toho, že sa zmeria plod tak sa prehliadne aj jeho morfológia - ultrazvukom sa vyšetrí jeho stavba a zistia sa prípadné chyby.
    Morfologické ultrazvukové vyšetrenie sa prevádza v 10., 20. a 30. týždni.
    Mazľavá hrudka nie je nič vážne.
    Vyšetrenie na cukrovku sa prevádza v 24.-28. týždni - odoberie sa krv nalačno a po vypití sladkej vody a by sa zistila aj skrytá porucha spracovania cukrov.