• bakterie v ejakulate

    pan doktor opat vas zdravim, som vam pisala minule, že manžel nemal nalez na myko, ureu, chlamydie, ale v ejakulate ma nalez - bakterie, zajtra ide k lekarovi, takže budeme mudrejší.
    môže to byt tým, že ma zvýšené tie leukocyty ? preto sú tam baktérie? môžu baktérie zhoršovať tvar spermií ? nakoľko sme mali stale normospermiu, teraz je zhoršená morfologia a je tam napisane pravdepodobne že je tam urologický nález
    je potrebné preliečiť aj mna ? o aké bakterie sa najčastejšie jedná a čo zapričínuje ich vznik ?
    podotýkam, že som 2 krat spontánne otehotnela, aj ked potratila
    dakujem

    Dobrý deň,
    baktérie sa do ejakulátu dostávajú zrejme v prostate, a manžel može mať chronický zápal prostaty. Ale nie som urolog, je to otázka pre neho.
    Z mojho hladiska iba jedno, Vaše potraty s tým určite nesúvisa.