• missed abort v 12 tt

    Dobry den, v 12 tt som mala missed abort, podla sono vyš. morfologia plodu bola v poriadku. Asi koncom 10 tt som prekonala virusové ochorenie gastroenteritidu, mozno nejake rotavirusy. Chcela by som vediet ,ci to mohlo vyvolat abort , do akeho stadia vyvolavaju virusy aborty a morfologicke poskodenia plodu. Dakujem

    Dobrý deň,
    i keď niektoré enterovírusy sú potenciálnym faktorom, zvyšujúcim riziko potratu, tieto riziká sú skor hypotetické a nie je dokázaný sposob infekcie plodu a jeho úmrtia.
    Rotavírusy sú z čeľade enterovírov, ale o ich priamej škodlivosti som nečítal.
    Preto ja osobne sa nazdávam, že missed abortus sposobila genetická anomália, tak ako je to v 90% prípadov. Plod može byť sonografidky normálny.