• Otazky...

    Dobry den p. doktor,
    som nieco vyse tyzdna po porode comu sa velmi tesim...chcem sa opytat nakolko toto bol moj druhy porod a bol uplne iny ako prvy...pri prvom boli najbolestivejsie kontrakcie a pri tomto druhom vysetrovanie lekarom, mala som pocit, ze ma "roztahuje" rukami...sestricka mi povedala, ze mi dr. pomaha....najskor som si myslela, ze to su asi nove metody :D- dr. bol velmi mlady, ale potom o takomto vysetreni hovorili aj ine maminy a tie vysetrovali "stari" lekari...neviem, ci sa spravne vyjadrim, ale pocula som, ze islo o nieco ako "hamilton"....co to vlastne je?!...nie ze by som bola nespokojna, naopak, lekar aj sestricky boli vyborni....som len zvedava...dakujem

    Dobrý deň,
    Hamiltonov hmat je odlúčenie dolného vaku blán pred začiatkom porodu. Robí sa to prstom, ktorý sa zasunie do bránky krčka a obkrúži sa tak, aby sa uvoľnili plodové obaly. Pri tom sa vylúčia látky, ktoré možu spustiť porod.
    To "pomáhanie" zrejme pán doktor prstami rozťahoval branku, rozťahovnie bránky je bolestivé - to je vlastne tá bolesť, čo cítíite pri kontrakcii. Kolega Vám nahradzoval kontrakcie, čím Vám vlastne uľahčil porod.