• 2 otazky

    prajem pekny den,
    chcem sa vas spytat pan doktor, som v 21. t. pn na rizikovom tehot. nemam bolesti, len mam uz asi 1 t. tak divne pichanie "zospodu", niekedy na konecnik(akokeby som mala zlatu zilu) a ked dlhsie stojim alebo skor sedim tak zase citim tie tlaky a take tupe pichanie. zapal alebo infekciu nemam,vysledky som mala negat. chcem sa spytat, ci to moze byt krcok maternice (pripadne otvaranie sa), alebo je to rastom maternice, alebo ci to nemoze byt tym, ze mam velmi nizko placentu.

    moja druha otazka je spojena s hmotnostou. ako pozeram, vacsinou sa tu mamimicky stazuju, ze moc priberaju. ja mam vsak opacny problem. som v 6. mesiaci a este som nepribrala ani kilo. do 3. mes. som schudla 5 kil a odvtedy ani nepriberam ani nechudnem. kedze som sla z vahy 77kg na 72kg, ani mi to moc nechyba, len ci to nechyba babatku. na ultr. v 20.t. bola vaha babatka a vsetko ok, len je pravda, ze jest mi moc nechuti. mam jest nasilu, alebo vo vyssom stadiu sa mi zvysi chut najedlo?
    dakujem za odpovede na moje 2 otazky. a prajem pevne nervy pri odpovediach na nase mozno niekedy otravne otazky...

    Dobrý deň,
    1. zrejme ide o hemeroidy, v tehotnosti je to normálny príznak, placenta s tým nesúvisí v 21: týždni ju má nízko skoro každá tehotná

    2. plod je úspešný parazit a vydoluje si s Vášho tela všetko čo potrebuje. To že nepriberáte je dosledokm faktu, že sa Vám v tele neukladá prebytočný tuk. Neprejedajte sa.