• Cisársky rez

    Dobrý večer,dcérku musím porodiť cisárskym rezo,zo zdravotných dôvodou,mám totiž,zlú zrážanlivosť krvy a vnútorné aj vonkajšie varixy na vulve a oboch nohách.Trpím strednou anémiou.Chcela by som sa spýtať ako prebieha cisársky pôrod pri epidurále,či je možné tam mať manžela,ako dlho sa zotavuje po opreácii,aký krém pomáha pri zotavovaní rezu,či sa môže použit vstrebateľná niť aj na vonkajšie šitie,či bolí epidurál a na čo sa mám pripraviť.4o zo sebou do pôrodnice,príde mi aj menzes?Ako dlho tam budem?Veľmi pekne vám ďakujem.Bojím sa cisárskeho,radšej by som rodila 10 detí prirodzene ako cisárskym,no zdravotný stav mi to nedovoľuje.Dcérku som rodila 2 dni,ale radšej tak ako operačne,ach jaj.Prosím odpíšte mi aby som sa trošku ukľudnila a získala potrebné informácie.Lucka z Komárna

    Dobrý deň,
    ak máte zníženú zrážanlivosť krvi tak je cisársky rez veľmi nebezpečný a ak zvýšenú tak by sa nemal robiť, pretože hrozí trombóza a vtedy je lepší spontánny porod, Vaša indikácia mi príde bizardná aj tie kŕčové žily.
    Ak máte poruchu zrážania, tak je otázna aj epidurálna analgézia - pri zníženom zrážaní sa nesmie podať, aby ste nekrvácala do miechy.
    My prepúšťame domov po cisárskom reze už 3. deň ale viem, že niektoré nemocnice držia ženy aj viac ako 5 dní po cisárskom reze !!!
    Skúste kontaktovať inú porodnicu, možno Vám dajú šancu rodiť spontánne, hlavne ak ste druhorodička.