• jazva po sekcii

    Dobrý deň,

    zaujímalo by ma, či riziko roztrhnutia jazvy v tehotenstve po niekoľkých sekciách ( mám na mysli 2 - 3 sekcie) je zvýšené, ak je väčší plod, tým pádom teda aj maternica je zväčšená. Čiže, či je napríklad menší predpoklad roztrhnutia, ak žena čaká 3 kg dieťa a či je väčšie riziko, ak má dieťa 4 kg? Ja som po 2 sekciách a v budúcnosti chcem mať ešte aspoň jedno dieťa, takže ma to dosť zaujíma, pretože prvý syn vážil len 2550 g a druhý 4080 g a v druhom prípade som mala teda riadne brucho.... Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    áno riziko je relatívne vyššie, preto niektoré odborné spoločnosti doporučujú robiť primárne cisársky rez ak vychádza dieťa ultrzvukovo vačšie.