• Otvorená jazva po sekcii

    Dobrý deň, chcem sa opýtať, po dvoch nutných sekciách sa mi otvorila z jednej strany jazva na maternici. Pravdepodobne som neplánovane otehotnela, akú mám pravdepodobnosť, že dieťa normálne vynosim? Aké je riziko ? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    presne pre toto sa snažíme vyhýbať cisárskym rezom, pretože jazva na maternici po nich tvorí celoživotný handicap a riziká. V súčasnej dobe by žiadna žena nemala neplánovane otehotnieť, antikoncepcia je dostupná a bezpečná pre každú ženu.
    Čo sa týka prognozy gravidity, závisí na jej umiestnení v maternici a na veľkosti defektu v stene maternici, ale väčšinou by nemal byť problém, ak sa plod neusídli priamo v okolí jazvy. Bude potrebné dôkladné ultrazvukové vyšetrenie, po ňom sa bude dať povedať prognoza.