• Nechuť na sex

    Dobrý deň prosím vás čo treba vyšetriť alebo užívať na zvýšenie libida.Momentálne som 10mesiacov po pôrode cisárskym rezom, syna nekojim nespustilo sa mi mlieko,ale nemám absolútne žiadnu chuť ani potrebu sexu,čo muž nechápe,čomu rozumiem.Ja som ani pred tehotenstvom nejako tej chute nemala,mala som dlhšie zvyseny prolaktin inak som bola ok,ale ten sa mi už upravil.Mozem byť takáto frigidna,lebo sa to trápi ale keď nieje chuť čo mám robiť.

    Dobrý deň,
    v prvom rade je skvelé, že máte chuť to riešiť. Čo sa týka sexuálnej apetencie, každý sme iný, a každý máme iný temperament a chuť na sex.
    Pôrod je veľmi náročný proces, zvlášť ak nedopadne fyziologicky a končí sa operáciou. Cisársky rez žiaľ zvyšuje aj riziko popôrodnej depresie, rovnako aj zvyšuje šancu na problémy s dojčením, čo je zrejme aj Váš prípad.
    Nechuť na sex naozaj môže byť prvým príznakom depresie, preto by bolo dobré vyhľadať odbornú pomoc. Žiaľ u nás je to trocha problém, pretože nielen gynekológovia ani praktici nie sú v tejto oblasti dostatočne edukovaní a sexuológov je málo. Skúste sa poradiť so svojim gynekológom, verím že Vám poradí alebo pomôže.