• Únik moču a nechuť na sex

    Dobrý deň pán doktor, chcem sa opýtať. Som 5 mesiacov po pôrode a stále mám problémy s únikom moču. Moja Mudr. ma nechce poslať na urológiu, pretože ešte dojčím a vraj sa dá tento problém riešiť cvikmi, kt. samozrejme skúšam keď je čas (pri mojich 2 špuntoch, sa čudujem, že si sadnem na chvíľu). Vraj to zapríčinili 2 tehotenstvá skoro po sebe (2 roky) a dosť veľké deti. Mám sa vraj ohlásiť po roku. Chcem podotknúť, že od pôrodu som s manželom nemala sex po 1. nemám vôbec chuť na sex, neviem či je to zapríčinené antikoncepciou a po 2. ma ťaží práve tento únik moču. Čo by ste mi prosím poradili vy? Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    okrem cvikov je vhodná aj lokálna liečba estrogénmi (ak kojíte).
    Je možné, že únik moči vo Vás sposobuje odpor k sexu, preto je vhodné to liečiť. Lekárka by Vás mala poslať na urogynekologickú ambulanciu, sú v nemocniciach.