• E.coli

    Dobry den,
    Opat sa na Vas obraciam s rovnakym problemom. Som v 20.t.t. a asi okolo 10.t.t. mi zistili v moci E. coli. Odvtedy som vybrala dvoje antibiotik Megamox 375, a nasledne Augmentin 1g. Po kontrole sa opat potvrdilo v moci E.coli. Uprimne, som z toho uz na nervy. Neviem ako si s tym poradit. Uz neverim v uspesnost dalsej ATB liecby. Nie je potrebne podstupit nejake dalsie odborne vysetrenia? Zistit povod nakazy? Po kazdej stolici sa sprchujem, tak po hygienickej stranke uz neviem co viac mozem urobit. Nemoze byt nakaza z vody zo studne? Ako moze E.coli uskodit plodu a ako dalsia atb liecba? Aka dlha by mala byt? Staci 7 dnova alebo je potrebna dlhsia?
    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    E.coli je citlivá na Augmentin v 95%.
    Určite by ste mala mať dokladne vyšetrenú moč - cievkovanú, a určenú citlivosť baktérie na antibiotiká a potom by ste mala byť preliečená podľa citlivosti na lieky. Po liečbe je vhodné nočné krytie, večer 1 tabletka antibiotika pred spaním.
    Povod nákazy sú močové cesty, až 10% žien vylučuje baktérie v moči, hygienou to neovplyvníte. E coli može vyvolať zápal obličiek s následným predčasným proodom, priamo plod neohrozuje.