• zapaly

    Dobry den.V maji som bola liecena na akutny zapal obliciek a na akutnu cystitidu.Z vyterov mi boli zistene E.coli a streptokokova infekcia na,ktore som brala vaginalne cipky a aj krem,neviem ci mi tie zapaly vznikli z toho ale mohlo to byt aj od prechladenia od noh alebo z mandli neviem,kedze mandle mi sposobuju problemy a casto som chora v poslednom roku a pol myslim casto mam chripku.A teda chcem sa opytat,ci mi zapal obliciek a zapal mocoveho mechura,kedze su blizko zenskych oorganov sposobit nepriechodnsot vajcovodov alebo ine tazkosti s otehotnenim ci maju vply na plodnost.Lebo z mocu mi bola vtedy zistena aj krv na 3 kriziky taketo zapaly som mala prvykrat.No ked som isal na pohootvost tak som absolvovala aj gynekologicke vysetrenie a chirurgicke a na gynekologii sa nic nepotvrdilo z ultrazuku a z vysetrenia cez konecnik,lebo som mala bbolesti v podbrusku a v krizovej oblasti a samozrekme vysoke teploty.Teraz davam kazdy mesiac moc no tale mi vyjdu z neho neake mikroby no z gyn.hladiska mi z vyterov vychadza streptokok.Dakujem .

    Dobrý deň,
    infekcie močových ciest vznikajú dvoma sposobmi - 1. najčastejšie je to prechodom z močovej rúry nahor do mechúra a obličiek (najčastejšie sú to baktérie z konečníka) alebo 2. zriedkavejšie sa baktérie usídlia v obličkách z krvi z iného ložiska (vtedy sú to častejšie streptokoky).
    Zápal močových ciest nemá vplyv na plodnosť, iba ak by sa kombinoval zápal močovej rúry so zápalom krčka maternice pri kvapavke a chlamýdiách.
    Streptokok v pošve je normálna flóry, a nemá vplyv na močové infekcie, na druhej strane sú práce, ktoré potvrdili, že vaginálna aplikácia probiotík znižuje návratnosť infekcii močových ciest.