• candida

    Po liečbe anbiotikami na močové cesty, začali moje problémy, ktoré trvajú vyše 3,5 mesiaca. Teda jedná sa o mykózu. Vkladala som si clotrimazol 12 dní, potom gynopevaryl 6 dní (ten ma dosť pálil) v kombinácii so sporanoxom (vyšlo mi to dve soboty po sebe teda 2x2 tabletky myslím),a do tretice som mala Dalacin krém 7 dní + fungicidin. Ten tretí krát mi bol braný aj výter, pozitívny na candida crusei. Všetky liečby som mala prerušené menštruáciou ( vždy asi tyždeň pred ňou sa mi prízaky zhoršili). Je možné, že preto sa mi to nepreliečilo? Teraz som bola u gyn. tesne po menzese na kontrolu, gyn. mi povedal, že zatial to vyzerá v poriadku, výter mi nerobil a predpísal mi Diflucan (polročná liečba 1 tabletka na začiatku cyklu), ale odvtedy sú to štyri dni a ja sa necítim akosi dobre, výtok mám trošku biely, ale dole ma to nesvrbí skôr mám pocit, takého neustáleho rezania, je to nepríjemné. Na internete som si pozerala o candide, a našla som na viecerých stránkach, že candida crusei je rezistentná na fluconazolum, ktorý je v diflucane, má to potom význam brať? Ďakujem za odpoveď.
    Od začiatku beriem probiotiká, obmedzila som cukor, bielu múku na minimum, žehlím si uteráky, nohavičky, snažím sa nenosiť tesné nohavice, pijem lapaco a bola som aj u imunológa, len idem ešte len na krv.testy.

    Dobrý deň,
    kúpte si fermalac, zavádzajte si ho lokálne a už sa neliečte, nechajte pošvu nech si postupne po tých šajbách čo dostala nájde svoje prirodzené prostredie. POužívajte iba intímne mydlá a ďalej jedzte probiotiká, uvidíte, že sa to spraví.