• vulvarna vestibulitida

    Dobrý deň, pred rokom som Vám písala o mojich ťažkostiach spojeních s pálením a bolesťami pri vchode do pošvy na čo ste odpísali že sa podla popisu asi jedná o vulvarnu vestibulitidu a odporučili ste mi lokálne estrogény a lidokain. Moja doktorka mi teda predpísala Gynoflor a naozaj to pomohlo, preto by som sa Vám v prvom rade chcela nesmierne poďakovať, zachránili ste ma po niekoľkoročnom trápeni. Tabletky som si dávala 3 mesiace ako mi doktorka odporučila no začalo sa to po prestaní vkladania znovu vracať a preto by som sa Vás chcela opýtať, ako by ste mi odporučili pokračovať. Či mám pokračovať v tých liekoch v nejakých pravidelnych intervaloch s prestávkami, alebo je niečo silnejšie ako gynoflor čo by zabralo na dlhšie… a okrem toho ste mi odporučili aj lidokain v kréme ale pani doktorka si vraj nevedela predstaviť kedy by som si ho mala dávať ked to je anestetikum čo účinkuje v tom momentne tak ten krém som si preto ani nedávala, tak ak by ste vedeli poradiť aj v tom bola by som vďačná.
    Ešte raz ďakujem za predošlú odpoveď a vopred aj za túto :) pekný deň

    Dobrý deň,
    okrem gynoflor existujú aj čisto estrogénové mastičky, napríklad Ovestin, aj tieto si môžete aplikovať na vulvu. Lidokain sa práve dáva na miesta, kde pociťujete pálenie, je účinný pri úľave od príznakov, samotnú chorobu nelieči.