• klebsiella

    Dobrý den,
    bola mi vykultivovana klebsiella. Aká je to baktéria? Je potrebné ju liečiť.
    Inak mám už viac ako rok neustále problémy so svrbením v pošve. Neustálymi zápalmi. Viackrát som bola preliecena, užívam aj vaginálne probitika. Asi pred rokom mi vyšli kvasinky, potom ureaplazma a momentálne klebsiella. Medzi tým som mala aj negatívne výsledky.
    Neviem sa dostať z toho kolotoča. Imunitu mám vyšetrenu, je v poriadku. Mám liečiť momentálne klebsiellu? Alebo ako riešiť situáciu?

    Dobrý deň,
    klebsiela nerobí zápal pošvy, býva tam prechodne ako súčasť normálnej pošvovej flóry. Svrbenie môže byť spôsobené niečim iným, najskôr opakovaným podávaním liekov do pošvy. Probiotiká sú ideálne, okrem toho by bolo vhodné vyhýbať sa sladkým jedlám, používať intímne mydlá a nosiť bavlnenú bielizeň. Stav by sa mal postupne upraviť.