• Liečenie ATB

    Dobrý deň,

    Minulý týždeň v pondelok som navštívila gynekológa, nakoľko som po ukončení menštruácie pociťovala silné svrbenie a pálenie vagíny pri vstupe a tento problém neprestával. Dnes mi bolo výterom zistená klebsiella variicola a streptokok agalactiale načo som si prišla po recept, kde mám predpísané silné ATB chloramfenikol. Nakoľko má vystrašila aj samotná sestrička, že sa jedná o silný liek, ktorý som zatiaľ nikdy nemala dôvod užívať a rovnako tak čítam aj názory, že uvedené baktérie sú v pošve prirodzené a bežné, zaujímal by ma Váš názor na uvedený liek. Gynekológické problémy mi medzičasom samozrejme ustúpili a veľmi mi pomohla 7 dňová kúra Lactofeel a nasadila som si aj ženské probiotiká, ktoré denne užívam. Streptokoka som ako väčšina rodičiek liečila len tesne pred pôrodom, doteraz som nikdy výrazne gynekologické problémy nemala. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    ak nemáte problémy, určite si nedávajte antibiotiká, lebo narušíte rovnováhu flory a znova začnete mať potiaže. V probiotikách pokračujte.