• zvýšený prolaktín

    Dobrý deň,
    mám 3 ročnú dceru ktorú už asi 2,5roka nekojím. Aj napriek tomu sa mi stálem tvorí mlieko a prsia sú citlivé na dotyk.
    Počas menštruácie mám pomerne silné krvácanie ktoré trva aj 8 dní.
    Môj lekár mi odobral krv, zistil zvýšenú hladinu prolaktínu a nasadil mi Parlodel 2,5 mg 0,5 tab. denne. Poslal ma mamagrafiu, výsledkz sú v poriadku. Lekárka na mamog. mi povedala bez toho aby vedela o prolaktíne, že tento hornóm môže zapríčiniť nádor na mozgu. Čo ma teba vylakalo. A tak som začala trochu študovať a príšla som na to, že tento nádor by mal byť nezhubný.
    Kedy by sa podľa vás malo ísť magnetickú rezonanciu.ˇďakujem

    Dobrý deň,
    závisí na hladine prolaktínu ale pri zvýšenej hodnote sa štandardne resonancia nerobí. Vhodné je vyšetrenie zraku, či nemáte výpadok zorného poľa, iba vtedy sa vyšetruje veľkosť prípadného nádoru. Ak nerobí útlak tak sa nelieči, iba parlodelom.