• Vyrážky

    Mám 23 rokov, 10mesačnú zdravú dcérku. Problémy však nastali, keď som mala asi 18 rokov. Vytvorila sa mi "tam dolu" nepríjemná vyrážka. Môj vtedajší partner bol zdravý a myslím, že to nie je nákazlivé. Nie je na sliznici, ale na veľkom pysku. Bola som aj u svojho ženského lekára a predpísal mi mastičku Bactroban. Lenže vyrážka sa mi objavuje pravidelne asi raz za mesiac a musím si ju natierať, ináč sama nezmizne a zvačšuje sa. Podobá sa aftám, ktoré bývajú v ústach a nedá sa vytlačiť aj keď má hnisavú hlavičku. Zo začiatku svrbí a potom nepríjemne bolí. Myslela som si, že je to dôsledok keď sa oholím, ale nie to tak. Prosím, skúste mi poradiť, či je to normálne.

    Dobrý deň,
    naozaj netuším o čo ide, ale zrejme je to bežná folikulitída, zápal chlpových vačkov. Može ísť aj o herpes genitalis. Folikulitída nie je prenosná, stačí masť bactroban, alebo framykoin.