• HAK Qlaira

    Dobrý deň pán doktor,
    bola mi predpísaná HAK Qlaira (doteraz som nikdy žiadnu nebrala). Prosím Vás o radu, ako pomocou tejto HAK oddialiť menštruáciu. Na internete som našla popisy dva, ale bohužiaľ každý iný...
    1. spôsob: "Tablety 25 a 26 vziať naraz – obe – v jeden deň, tablety 27 a 28 neužívať, namiesto nich 26. deň prvnú tabletu z nového balenia." (tu ale boli reakcie žien, že to nefunguje)
    2. spôsob: "Využívať dve balenia bez prestávky. Najprv užívať tmavo žlté tablety z oboch balení, potom stredne červené z oboch balení, atď. Iba biele tablety využívať len z jedného balenia, z toho druhého ich vyhodiť."
    Qlaira ako HAK sa mi zdá veľmi dobrá a kvalitná voľba, trošku sa obávam problémov pri prípadnom žiadanom posune menštruácie.
    Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    pretože Qlaira obsahuje v každej tablete iné zloženie, je pomerne problematické pri nej manipulovať s cyklom.
    Teoreticky by sa dalo si cyklus predĺžiť tak, že budete dlhšie užívať svetlo žlté tabletky - doplníte ich z druhého balenia - miesto 17 kusov si dáte napríklad 34 kusov. Ale negarantujem Vám, že nezačnete špiniť.