• Antikoncepcia a antibiotiká

    Dobrý deň, beriem HAK Qlaira a včera večer o pol desiatej som začala užívať antibiotiká Klabax, dnes ráno som vzala druhú tabletku. Medzitým sme ale mali s priateľom pohlavný styk. Mám takú divnú pachuť v ústach. Je to nejaký vedľajší účinok tabliet alebo je možné, že sa znížil účinok antikoncepcie a ja som tehotná?? Ďakujem za skorú odpoveď. Lenka

    Dobrý deň,
    ak by ste aj otehotnela, tak skutočne za 24 hodín by ste to nijako necítila. Vhodné je sa chrániť ešte dotatočne, lebo klabax znižuje účinnosť qlairy.