Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,811 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Azalia

  , Autor: Linda3908

  Dobrý deň,
  doktorka mi pridpisala antikoncepciu AZALIU s tým, s by som nemala mať menštruáciu vôbec - iba špiniť. Bohužiaľ, už 3. dňom krvacam, je to v poriadku?

  Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  menštruácia pri antikoncepcii slabne často postupne, tak ako účinkujú hormony na sliznicu maternice. Spočiatku môžete bežne počas pauzy krvácať, neskôr môže krvácanie slabnúť

Podobné otázky

 • Azalia

  , Autor: Linda3908

  Dobrý deň.
  Doktorka mi predpísala antikoncepciu AZALIU, keďže mi našli cystu na vaječníku a práve AZALIA mi mala menštruáciu zastaviť. Zo začiatku bolo super, občas som trochu špinila, ale teraz mám slabú menštruáciu týždeň vkuse a neslabne.

  Prosím, je to nejaký problém, alebo je to bežné pri tejto antikoncepcii? Pýtam sa aj skrz tej cysty.

  Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  neviem prečo ste dostali iba čisto gestagénovú antikoncepciu, osobne by som volil skôr kombinovaný preparát. Pri čisto gestagénovej môže byť častejšie nepravidelné krvácanie. Ak by to pretrvávalo skonzultujte Vášho gynekologa.

 • vhodná antikoncepcia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, prosím o Váš názor. Mám 30 rokov a 20 mes.syna, ktorého ešte dojčím, a chcela by som antikoncepciu.Doteraz sme sa používali kondom. No dalšie dieťa by som chcela až o také 2 roky. Zistili mi vrodenú trombofíliu,a vraj som prekonala hepatitídu B, to mi zistili počas tehotenstva. Rodila som sekciou a 6 týždňov po pôrode som si pichala fraxiparin. Lekári neodporúčaju žiadnu hormonálnu antik. Lekárka mi navhovala DANU, no odrádzajú ma jej vedľajšie účinky, no trošku aj to že vlastne bráni len uhniezdeniu. Nie je žiadna iná forma antikoncepcie ktorá by bola vhodná? Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  miesto bežnej Dany by bolo vhodné teliesko s obsahom hormónov, ktoré bráni prieniku spermii a ovulácii.
  Inak pri trombofílii je čisto gestagénová antikoncepcia (Azalia) povolená.

 • panthenol

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň.

  Mám skoro 6 mesačnú dcérku , ktorú dojčím. Užívam antikoncepciu Azalia. 4 mesiace po pôrode mi začali veľmi padať vlasy. Chcem začať užívať tabletky panthenol 100 mg . Chcem sa opýtať či sa môžu užívať počas dojčenia a či neovplyvnia účinok antikoncepcie.

  Za odpoveď vopred ďakujem.

 • krvacanie po zavedeni IUD

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, pan doktor
  vo stvrtok mi zaviedli IUD, na 4den menstruacie , lenze po zavedeni este stale krvacam a mam dost neprijemne bolesti v podbrusku, je to reakcia na teliesko alebo mam navstivit lekara.
  Pred zavedenim som uzivala antikoncepcne tabletky Azalia 7mesiacov, nakolko som kojila maleho, dakujem za odpoved

 • Azalia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň.
  Pred pár dňami som po 21mes.ukončila dojčenie svojej dcéry.Počas celej doby som užívala antikoncepciu Azalia a nemala som vôbec menštruáciu.Po skončení dojčenia som navštívila svoju Dr. a chcela som zmeniť antikoncepciu na Minisiston, ktorý som pred tehotenstvom užívala 5 rokov.
  Lekárka mi ho odmietla predpísať, trvala na liekoch za ktoré sa dopláca 30eur /mes. a keď som to odmietla povedala mi, nech si teda beriem ďalej azaliu a mám byť ešte rada, že nebudem menštruovať, lebo je to dnes moderné.
  Dosť ma tento prístup zarazil, chodím pravidelne na prehhliadky a snažím sa nič nezanedbať.
  Myslíte si, že môžem naďalej užívať Azaliu aj keď už nedojčím resp. je v poriadku, ak nebudem mať menštruáciu, alebo sa doktorka mýli a dostanem ju normálne do 6týž.po skončení dojčenia?
  Veľmi si vaše rady vážim a vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  zmeňte lekára, ide o komerčné chovanie, to nie je správne.
  Určite možete užívať minisyston, ak Vám vyhovoval a nájdite si lekára, ktorý Vám ho predpíše.