• Logest

    Dobry večer. Mam 40 rokov. Brala som Cilest, asi osem rokov.Nemala som nejaké závažnejšie komplikácie. Asi po zmene lekára(2 roky), som jednoducho prestala HAK brať. Neviem či to bola chyba, alebo nie, ale cyklus sa mi podstatne zhoršil, život tiež. Môj cyklus je 21 dní a menej, menzes veľmi silný. No nedávno začal iný problém. Začala som silno krvácať mimo cyklus, skončila som na kyretáži. Hneď o týždeň som znovu dostala menzes, tiež dosť silný. Tak mi lekár predpísal HAK - Logest. Po pravde neviem si pomôcť, HAK som už nechcela, no krvácať tak silno tiež nie. Prosím o radu. Neexistuje iná možnosť ? Som športovo veľmi aktívna, dosť podstatne to nabúrava program celej mojej rodine.

    Dobrý deň,
    antikoncepcia je najideálnejším riešením pre liečbu porúch cyklu u žien, ktoré neplánujú dieťa. Riešia sa tým hormonálne nesrovnalosti a vlastne sa tým nahrádza prirodzený cyklus, ktorý može byť narušený čímkoľvek. Silná a skrátená menštruácia može byť prejavom porúch ovulácie, ktoré sa už v 40 možu vyskytnúť (mňa to čaká za 2 roky, bože :).
    Ak ste takto aktívna, som osobne za antikoncepciu, nemusíte sa stresovať a cyklus máte naprogramovaný.