• najvhodnejšia antikoncepcia

    dobrý deň, chcela by som sa spýtať na váš názor - aká je najvhodnejšiy antikoncepcia - mám 30 rokov, 2 deti - 4 a 2,5 ročné. pred tehotenstvami som užívala 3 roky logest - bez nejakých problémov - až na zníženú chuť na sex asi posledný rok užívania (ale to mohlo súvisieť aj so zníženou funkciou šť. žľazy), po druhom dieťati som užívala cerazzette (asi 6 mes.) a potom azalia (3 mes. - a to som mala stále špinnenie), ale nie veľmi mi vyhovovali - časté zmeny nálad, nervozita, nechuť na sex...). onedlho porodím tretie dieťa - štvrté už zo zdravotných dôvodov s najväčšou pravdepodobnosťou mať nebudem a uvažujem o vhodnej - njlepšie dlhodobej antikoncepcii - neviem, či ešte skúšať tabletky alebo hneď mirenu - trochu sa obávam - ide o cudzie teleso a všetky tie nežiaduce účinky... mám krčové žily, v rodine máme predispozíciu na vys. KT (mama, brat sú liečení), užívam euthyrox 100 - znížená funkcia ŠŽ, mávam časté mykozy (pred tretím tehotenstvom asi 3/4 roka každý mesiac, aj teraz v tehotenstve 3 mesiace). ak by mi nesadla mirena, dá sa "reklamovať"?ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    myslím, že mirena sa dá reklamovať, ak sú s ňou závažné problémy prvý rok užívania, ale tieto pravidlá presne neovládam.
    Osobne si myslím, že ak ste bola spokojná s logestom, nie je dovod v ňom nepokračovať. Ale aj Mirena je dobrá voľba, na dlhodobú ochranu, je bezpečná a dobre tolerovaná.