Žena doma: Ticho neveští nič dobré

Mary K. | 24. Aug 2017
Žena doma: Ticho neveští nič dobré

Neozýva sa z detskej izby smiech, plač, krik, alebo iné zvuky charakteristické pre deti? Mamy, pozor!

Všetky máme občas pocit, že nám deti prerastajú cez hlavu. S úľavou si vydýchneme, ak sa (tie najmenšie) prestanú po nás lepiť a nájdu si zábavku, ktorá ich na chvíľu dostane z našich rúk. Tie väčšie sa zatvoria do izby a tam si žijú svoj vlastný malý život.

Žena doma: Ovoniavam ti vlásky, keď spíš

Mama si v tej chvíli môže normálne sadnúť, keď pije kávu. Telefonovať so starkou bez toho, aby im niekto trikrát prerušil hovor, prípadne kričal tak, že nepočuť vlastného slova, nieto ešte človeka na druhej strane linky. 

Ticho je podozrivé

Mama, ktorej deti sú voľne pohodené po byte by však mala zbystriť pozornosť, ak sa z izby neozývajú zvuky, kriky, smiechy, plače a podobné zvukové kulisy domácnosti s deťmi.

Ticho dlhšie ako minútu u mladšej a dlhšie ako pätnásť minút u staršej, je podozrivé. K tomuto zisteniu ma priviedla skúsenosť.

Prečítajte si aj: Žena doma: Počítam do troch...

dieťa vlasy

Keď som ročné dieťa nechala mimo svojho zorného poľa pri umývaní zubov, chlipkala si za mojím chrbtom šťastná detský šampón. Prezradilo ju veľavravné mňam. V minútke mojej nepozornosti sa jej podarilo odkrútiť toaletný papier a vystlať ním obývačku, ochutnať cibuľovú šupku, ožužlať novú knihu od Hvoreckého. Je expertom na vyťahovanie vlhčených utierok. Ukradne si balenie a ide sa schovať za pohovku. Tam je vlhčenkám už definitívny koniec.

Raz, prepáčte že o tom hovorím, som ju našla ochutnávať svoje vlastné hovienko. Prisahám, že to bola minúta, čo som odbehla do druhej izby po plienky.

Bláznivé nápady nemajú vek

U staršej som tajne dúfala, že za tichom v detskej izbe sa skrýva vyspelá hra šesťročných dievčat  s bábikami. Cha, mama! Večer, keď si nechcela umývať vlasy, lebo si „umývala v sobotu“, prišla som na dôvod tichého popoludnia. S kamoškou si ostrihali vlasy, svoje dielo schovávali v gumičke a odstrihnuté vlásky v kvetináči.

Decká moje, aj keď v takýchto chvíľach neviem, či mám plakať alebo sa smiať, tajne dúfam, že zjedené hovienko a odstrihnuté vlasy budú vaše  najväčšie prúsery v najbližších rokoch.

Žena doma: Môj chlap mi nepomáha
Žena doma: Všetko ide do mlieka

nezbedné dieťa

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: