Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Sed a lezenie

    , Autor:

    Dobry vecer pani doktorka,
    mam 8 mesacnu dcerku,ktora sa zacala asi pred mesiacom otacat na brusko aj na chrbatik(Len do jednej strany)ale este nevyzera ,ze sa chysta lozit ani sediet.Treba to riesit uz u pediatra?Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie, trebajej dať dostatočný, bezpečný priestor, aby mohla začať loziť, plaziť sa, skrátke posúvať sa napríklad za obľúbenou hračkou. Zdravé dieťa sa naučí loziť, aj všetky ostatné úkony, vedúce k postaveniu a chôdzi samo.