Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,510 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Nemá úplne otvorené rúčky

  , Autor: jana.b

  Dobrý deň
  Chcela by som sa spýtať kedy by malo mať bábätko úplne otvorené rúčky ? Mám pomaly 4,5 mesačného synčeka, ktorý ešte nemá úplne otvorené rúčky. Niekedy ich má úplne v päsáť, inokedy má pootvorené tak že prsty má zahnuté dovnútra. No najviac ma to znepokojuje pri hraní, keď sa hraje nad hrazdičkou a naťahuje rúčky za hračkami tak prsty nevystiera celé ale má ich ohnuté - nemá otvorenú celú dlaň. To isté robí, keď mu podávam hračku ja. Za hračku rúčkami ide ale neroztvára ich celè má ohnuté prsty a iba niekedy sa mu podarí hračku chytiť. Neviem má na to ešte čas ? Kedy by mal mať rúčky pekne celé otvorené a pekne chytať hračky ?Mám sa niečoho obávať alebo to ešte len príde? Ďakujem za odpoveď.
  P. S. : V 3 mesiacoch si pekne rúčky chytal hral sa s nimi a dával si ich do úst. To ešte stále robí a začal sa mi aj pretláčanie na bruško. A v polohe na brušku má tiež rúčky v päsť.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Už by ich mal mať väčšiu časť dňa otvorené. Vždy však môžu byť nejaké odchylky. Pripomeňte to lekárovi v poradni, bude ju mať v piatich mesiacoch.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: