Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Dieťa 1,5r

    , Autor: Maja226

    Dobrý deň
    Prosím vás žiadam vás o radu môj synček má 1,5r ale odmieta hrýzť, žuť si jedlo.On stravu hltá naša páni doktorka vravela že mu mám dať čas on sa to naučí ale bojím sa že nie.Chyti jedlo do ruky ale hodí ho má zem
    Ako mu mám pomôcť aby sa to naučil, skúšala som rožok, chrumky, sušienky Hami od 6mesiaca nič nechce
    Vopred ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Niekedy naozaj deti dlho trvajú na mixovanej strave. Niektorí tvrdia, že mixovanú stravu by nemali mať vôbec, hne´d treba podávať len popučenú alebo malé kúsky, ale sama s tým nemám dobré skúsenosti. na vašom mieste by som určite základ výživy nateraz podávala v mixovanej podobe ale dieťa by malo jesť pri stole ideálne s ostatnými členmi rodiny vo svojej sedačke a potom mu voľne nechať mäkké jedlo, malé kúsky z prirodzeného záujmu o všetko nové by si mohol niečo zobrať a skúšať to. Pokiaľ to hodí na zem, treba mu to zobrať a povedať dôrazne, že jedlo sa na zem nehádže. Bude to chcieť čas a trpezlivosť, ale zväčša sa to prelomí a začne papať aj kúsky. Ak by nie, tak treba navštíviť neurológa lebo ORL lekára, či nie je nejaká porucha v prehltaní