Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Správny vývoj?

    , Autor: Daniel2210

    Dobrý deň, máme 26 mesačného chlapca. Po fyzickej stránke je všetko v poriadku. Ale zatiaľ nerozpráva, nepočúva na meno, nevie zakývať, nevie ukázať kde ma očko, uško, vlásky atď. Hraje sa sám a bez problémov poskladá lego, kocky, puzzle. Zatiaľ je jedináčik takže súrodenca doma nemá. Ale keď sme vonku na ihrisku tak aj tam sa hraje väčšinou sam. Veľmi si iné deti nevšíma. Chcem sa opýtať či by sme mali vyhľadať nejakú odbornú pomoc? Vopred ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Deti do troch rokov majú síce radi spoločnosť iných detí ale hra je ešte samostatná.
    Väčší problém vidím v tom, že nerozpráva. V tmto veku by užmal začať hovoriť krátke vety. Možno ste m hodne dovolili byť pri televízii, alebo sa hal s telefónom alebo tabletom, to naozaj veľmi obmedzuje vývin reči. Ja by som ho poslala na neurologikcé konzílium a podľa výsledku pokračovať ďakej, pravdepodobne u logopéda.