Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,510 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Blabotanie

  , Autor: MiaMik

  Dobry den pani doktorka, 8 mesacny syn neblabota...mal obdobie viskania, piskania, kricania...nejake to ag, ma, mu a podobne zvuky z neho vyjdu jedine ak ma prst v ustach, berie sa aj to za blabotanie?...ak v puse nic nema tak prevazne iba mrmci...je potrebne to riesit? Vopred dakujem za odpoved, pekny den :)

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Slabikovanie prichádza najneskôr okolo desiateho mesiaca, to ešte nemá, takže tieto prejavy sú v tomto veku ešte dostatočné. Sledujte ho ďalej. V desiatom mesiaci máte poradňu, poraďte sa s lekárom. Veľa na neho rozprávajte, nepúšťajte mu žiadnu televíziu, neukazujte mu telefón ani tablet!!!!!!!!!!!!!!!Z toho sa nič nenaučí a odˇaluje to normálny vývin reči!!!!!!!!!

Podobné otázky

 • Blabotanie 6 mes babatka

  , Autor: krizanpe

  Dobry den. Moja dcérka malo blabota, sem tam troska pohuka, poblaboce, škrieka piští ale ovela menej než iné babatka v jej veku čo blabocu celý deň. Smiat nahlas sa začala este len pred dvoma týždňami. V podstate väčšina dňa je tíško. Sme sledovani u neurologa kvoli modrej maske, každý mesiac usg hlavicky, sledovaná pre hyperechogennu konturaciu. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Treba vyšetriť sluch dieťatka, obráťte sa na vášho detského lekára. ja mám na toto vyšetrenie špeciálne hrkálky ale ak je bľabotanie naozaj zriedkavé, je na mieste aj vyšetrenie u otorhinolaryngológa.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: