Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Problém s cikanim

    , Autor: Gabika?

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ,že môj skoro 3 ročný syn sa nechce pýtať teda lepšie povedané ako kedy. Keď sa mu chce kakať pekne sa vypýta ale s cikanim má trošku problém a musím sa ho pýtať či ide cikať.ked sa ho spýta kde sa cikať tak poviem ,že do velkeho záchoda,alebo do travicky a sa spýtam kde sa necika? Tak povie že do galot lebo to je hanba hanba hanbuca. Išla som na neho aj hravou formou že kto ďalej docika chvíľku ho to bavilo a potom zasa nič ,aj keď sa bude pýtať tak dostane odmenu. Už som tak zúfalá ako mu to mám vysvetliť a on nič . Ďakujem za odpoveď a rádu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ale veď on to vie, len sa mu to nechce dodržiavať vždy. nedávajte najavo, že je to pre vás aj pre neho veľmi dôležité, aby cikanie a kakanie nie do galot zvládol. Hlavne o tom pred ním nehovorte s nikým, ani s manželom, babkou kamoškou atd. Vidí, že je to dôležité a povie si, že just to bude robiť len tak ako on chce a nie vy. V tomto veku je normálne, že má nehody, že niekedy sa mu nechce ísť na záchod, zabudne. Všetko sa časom upraví, len nespravte chybu, lebo to bude o to dlhšie trvať.