Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Ruky v päst

    , Autor: Mokus

    Dobrý den pani doktorka! Chcela by som sa opytat. Môj syn teraz zaplnil 5 mesiacov, pri vzpriameni- v polohe na brušku ma ruky stále v pästiach, keď som mu skúšala prsty otvoriť v tejto polohe išli ľahko, ale opäť si ich zatiahol. Pretáča sa z chrbta na brusko, do rúk krásne chytá hračky, prikladá si ich k ustam či v lahu alebo na brusku, väčšinu casu dňa má päste uvolnene, ale stane sa ešte že aj keď ho mám na rukách má ruky v past. Upraví sa to ešte alebo je to signál neuro problému?!dakujem za radu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie je to žiaden signál neurologického problému pokiaľ napreduje tak ako to popisujete. Sledujte a uvidíte, že postupne bude mať ručičku stále viac a viac otvorenú.