Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zle na vracanie a silné bolesti brucha

    , Autor: Emmuša

    Dobrý deň, mám 14 rokov . Chcela by som poprosiť k radu. Už dlhšie mi je zle na vracanie a mávam silné bolesti brucha. Brali mi niekoľkokrát krv,vyšetrenie stolice, moču,bola som na gastre,sone ale nič mi nezistili. Lekári vravia,že si to vymýšľam ale mne je naozaj zle. Už neviem čo s tým. Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ťažko takto na diaľku pomôžem.
    Treba zistiť, či ti je zle po jedle alebo nalačno.
    Či ti je zle po niektorých jedlách / múčnych, mliečnych, mastných/.
    Či aj vraciaš, či je normálna stolica.
    Niekedy tieto problémy riešim tak, že dohodnem hospitalizáciu, pobyt v nemocnici a tam sa všetko dorieši.
    Skús si to kalendára značiť, kedy máš bolesti brucha, proste ten deň, keď sa ukáže, že to je každý deň, alebo každý druhý naozaj treba tento problém doriešiť.
    Samozrejme treba sledovať aj hmotnosť, či nechudneš alebo nepriberáš, či veľa nepiješ a nemočíš.